پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

فرماندار خاتم:


علائم راهنمايي و هشدار دهنده در جاده‌هاي خاتم نيازمند نوسازي است

تاریخ انتشار: 1397/07/24
فرماندار خاتم گفت: علائم راهنمايي و هشدار دهنده در برخي محورهاي شهرستان خاتم نيازمند نوسازي است.


به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، فرجام فاضلي در جلسه‌اي با حضور مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد در شهرستان خاتم اظهار داشت: شهرستان خاتم داراي 540 كيلومتر مسير آسفالته است و اين شهرستان موقعيت جغرافيايي بسيار مناسبي در مركز كشور دارد به نحوي كه از غرب با دو شهرستان بوانات و ني‌ريز استان فارس و از شرق با شهرستان شهربابك استان كرمان هم‌مرز است.


وي افزود: با وجود اينكه راه‌هاي مواصلاتي خاتم، شرياني است، بسياري از مسيرهاي مواصلاتي كه در سال‌هاي دور طراحي شدند، مناسب جاده اصلي نيست و زيرساخت‌هاي لازم براي آنها در نظر گرفته نشده است.


فاضلي عنوان كرد: اكنون موقعيت جاده‌هاي خاتم تغيير كرده و بسياري از خودروهاي عبوري ترجيح مي‌دهند براي طي طريق از شمال كشور به جنوب كشور و حتي از شرق به غرب، جاده‌هاي شهرستان خاتم را انتخاب كنند و اين امر ترافيك در اين مسير را افرايش داده است بر اين اساس انتظار داريم مسئولان امر ما را براي ارتقاء جاده‌ها همراهي كنند.


فرماندار خاتم بيان كرد: البته اقدامات بسيار خوبي نيز از سوي مجموعه راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد و شهرستان خاتم، انجام شده كه شايسته قدرداني است.


وي اظهار داشت: اقدامات عمراني به ويژه راه سازي هزينه‌بر است و در اين اوضاع اقتصادي شايد تامين اعتبار به اين راحتي‌ها انجام نشود اما با توجه به اهميت و اولويتي كه در شهرستان خاتم وجود دارد، بالاترين عدد بودجه اي كه در شهرستان در اختيار فرماندار است به بخش راهداري و حمل و نقل جاده اي همچنين به بحث راه و شهرسازي اختصاص يافته است.


فاضلي همچنين با بيان اينكه خاتم به دليل مشكلات زيرساختي از جمله برق، تنها شهرستان استان يزد است كه در مسير جاده اي دوربين كنترل سرعت ندارد، بيان كرد: انتظار داريم تا پايان امسال حداقل چند دوربيني كه در نظر گرفته شده در اولويت نصب قرار گيرد، زيرا كاهش سرعت كاميون‌ها در نقاطي از جاده نيز غنيمت است و هر حادثه كمتري كه اتفاق بيفتد، جان افراد كمتري به خطر خواهد افتاد.


وي با اشاره به اقداماتي كه طي مدت اخير در برخي جاده هاي شهرستان خاتم انجام شده است، افزود: هم تعريض هم زيرسازي برخي محورهاي شهرستان انجام شده و شرايط بهبود يافته اما اميدواريم شاهد ايجاد شرايط بهتر در محورهاي شهرستان خاتم باشيم.


فرماندار خاتم همچنين خواستار نوسازي علائم راهنمايي رانندگان و علائم هشدار دهنده در برخي محورهاي شهرستان خاتم به ويژه گردنه ها و محورهاي روستايي شد.


وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مشكلات جاده هرات ـ شهربابك به تشريح پيشينه تصويب يك طرح پرداخت و بيان كرد: اين مسير يك مسير جاده اي 79 كيلومتري است كه چند سال پيش به دنبال وقوع يك تصادف و اعتراض مردم روستاي رباط، طرحي موقتي مبني بر منع عبور و مرور كاميون‌ها براي آن تصويب شد.


فاضلي خاطرنشان كرد: با وجود اينكه اين طرح موقتي بود، اما در شوراي تامين و شوراي ترافيك كرمان به عنوان يك مصوبه تصويب شد و بعدها شوراي تامين شهر بابك با برگزاري جلسه اي به صورت يك طرفه اقدام به صدور كارت تردد براي كاميون‌هاي منطقه خود كرد و كاميونداران ساير نقاط در صورت تردد در آن محور، جريمه مي شوند.


وي يادآور شد: اين موضوع با مسئولان كرمان طي جلسه اي مطرح و در نهايت مقرر شد ادارات دست‌اندركار در شهربابك و خاتم اقدام به رفع نقايص جاده و ايمن سازي نقاط آن كنند كه اين تعهدات از جانب خاتم اجرا شد اما شهربابك هنوز هيچ اقدامي در راستاي عمل به تعهدات خود نكرده و اين امر كاميونداران را معترض كرده است.


فرماندار خاتم در اين جلسه خواستار پيگيري موضوع از سوي مسئولان استان يزد براي عمل به تعهدات مسئولان شهرستان شهربابك شد.
مشخصات:
نظرات: *