پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

فرمانده انتظامی استان یزد:


جايگاه‌هاي استاندارد در نقاط حادثه‌ خيز استان يزد براي پليس احداث شود

تاریخ انتشار: 1397/08/01

فرمانده انتظامي استان يزد خواستار احداث جايگاه‌هاي استاندارد در نقاط حادثه خيز استان يزد براي استقرار پليس شد.


به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد،‌ سردار محمدرضا ميرحيدري، در نشست مشترك اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و فرماندهان پليس راه استان يزد به منظور هماهنگي در اجراي طرح راهداري زمستاني اظهار داشت: مجموعه راهداري و حمل و نقل جاده اي و پليس راه در حوزه بسيار حساسي خدمت مي‌كنند و با جان مردم سر و كار دارند، بنابراين خدمات آ‌نها بسيار ارزشمند و البته حائز اهميت است.


وي، نقش راهداران و پليس را در كنترل حوادث جاده‌اي بسيار اثرگذار دانست و بيان كرد: اين دو دستگاه وظيفه بسيار سنگيني بر عهده دارند كه البته اين وظايف در ايامي از سال از جمله زمستان‌ها پررنگ‌تر مي‌شود.


ميرحيدري با اشاره به اينكه جمعيت قابل توجهي از مسافران در ايام مختلف سال و جمعيت انبوهي از زائران اربعين در اين روزها از محورهاي استان يزد براي رسيدن به مقصد خود عبور مي كنند، افزود: در حال حاضر امكانات استان يزد با حجم تقاضا‌ها برابري نمي‌كند بنابراين نياز به مديريت ويژه و نگاه خلاق در اين حوزه وجود دارد.


فرمانده انتظامي استان يزد با بيان اينكه برخي دستگاه‌هاي اثرگذار همراهي مناسبي با نيروهاي پليس راه و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد نداشته اند، عنوان كرد: برخي دستگاه‌ها در برابر حقوق مردم كوتاهي كرده اند.


وي تصريح كرد: استان يزد با اين حجم تردد نيازمند خطوط ريلي بيشتري بود اما در دوره هاي مختلف به اين موضوع بي‌توجهي شده در حالي كه مي‌بينيم برخي استان‌هاي همجوار به مدد پيگيري مديران توانسته اند از خطوط ريلي مناسبي برخوردار شوند و اين امر بار قابل توجهي از حمل و نقل جاده‌اي برداشته است.


ميرحيدري در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اهميت تامين امنيت بار و مسافر در طول محورهاي استان يزد خاطرنشان كرد: متاسفانه در محورهاي استان يزد، توقف‌گاه‌هايي كه امنيت لازم را داشته باشد و بتواند خدمات مناسبي به رانندگان و مسافران ارائه دهد، كم داريم.


وي همچنين در مورد محل استقرار پليس در محورهاي استان يزد بيان كرد: متاسفانه فضاي در نظر گرفته شده براي استقرار پليس مناسب نيست و با توجه به تعداد نقاط حادثه خيزي كه در محورهاي استان وجود دارد، لازم است فضاهاي بيشتر و بهتري براي پليس در نظر گرفته شود.


ميرحيدري تصريح كرد: انتظار داريم حداقل در مكان‌هاي حادثه خيز استان، جايگاه‌هاي استاندارد براي پليس فراهم شود تا امكان خدمات رساني بهتر به مردم و مسافران فراهم شود.مشخصات:
نظرات: *