پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد:


تجهيزات راهداري زمستانه در يزد آماده‌سازي مي‌شود

تاریخ انتشار: 1397/08/02

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، گفت: با توجه به نزديك شدن به فصل سرما و احتمال بارش‌، تجهيزات راهداري زمستانه يزد براي خدمت‌رساني به مردم آماده‌سازي مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد، علي عليخاني در نشست مشترك رؤساي ادارات راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و فرماندهان پليس راه استان يزد با اشاره به اهميت بحث راهداري زمستانه اظهار داشت: ادارات شهرستاني راهداري بايد با تعامل با پليس راه برنامه‌ريزي درستي با توجه به امكانات و ظرفيت‌ها، همچنين وضعيت راه‌ها داشته باشند.


وي با بيان اينكه در آستانه فصل سرما لازم است، وضعيت راه‌ها، علائم و تابلوهاي راهنمايي و رانندگي، پاسگاه‌ها، راهدارخانه‌ها، ماشين آلات و ... مورد بررسي دقيق قرار گيرد، افزود: ذخائر اقلام مورد نياز به ويژه شن و نمك همچنين قطعات يدكي پرمصرف ماشين آلات راهدارخانه‌ها نيز بايد بررسي و نقايص و كمبودها برطرف شود.


مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد بيان كرد: به هر حال توان ما در خدمت‌رساني به مردم و مسافران ثابت است و آنچه بايد براي بهبود خدمت‌رساني مورد توجه قرار گيرد، تلاش براي جذب مشاركت بخش خصوصي است.


وي تاكيد كرد: بايد بتوانيم از توان بخش خصوصي در حوزه استحفاظي خود به درستي استفاده كنيم به نحوي كه توانمندي‌هاي آنها را شناسايي كرده تا در مواقع ضروري بتوانيم به سرعت آنها را فراخوان كنيم.


عليخاني همچنين بر لزوم برگزاري جلسات مشترك به منظور هماهنگي با ديگر دستگاه‌هاي همكار در محورهاي استان يزد از جمله هلال احمر، اورژانس، مديريت بحران، فرمانداري‌ها و ... در شهرستان‌هاي مختلف استان، تاكيد كرد.


وي همچنين از مسئولان ادارات راهداري و حمل و نقل جاده‌اي شهرستان‌هاي مختلف استان يزد، خواست: ضمن مستندسازي اقدامات خود، هشدارهاي هواشناسي را نيز به موقع رصد كرده و مورد توجه جدي قرار دهند.


عليخاني ادامه داد: در همه شهرستان‌ها به سرعت از ابنيه فني، پل‌ها، ديوارهاي حائل و ... بازديد شود و در صورتي كه مشكلي وجود دارد، به سرعت گزارش و براي رفع مشكل اقدام شود.


وي همچنين بر لزوم هماهنگي ادارات راهداري و حمل و نقل جاده‌اي شهرستان‌هاي همجوار با استان‌هاي ديگر تاكيد كرد و بيان داشت: هماهنگي‌هاي لازم بايد انجام شود تا در صورت بروز مشكل يا حادثه‌اي، هر استان به سرعت به وظايف خود عمل كند.


عليخاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه برخي پروژه‌هاي راهسازي در حال اجراست كه اين پروژه دو بانده يا چهار بانده شدن برخي مسيرها را به دنبال دارد، افزود: حتي اگر دو كيلومتر از اين مسيرها آماده بهره‌برداري باشد، خوب است كه اين اتفاق رخ دهد.


مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد تاكيد كرد: اگر حتي دو كيلومتر از اين محورها زير بار ترافيك برود، به اندازه دو كيلومتر از حوادث جاده‌اي كاسته ايم البته ضروري است كه اين محورها حتما به علائم و تجهيزات ايمني نيز مجهز شوند، در غير اين‌ صورت ممكن است خود به يك نقطه حادثه خيز تبديل شوند.مشخصات:
نظرات: *