پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

‍مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد:


ايمن‌ترين جاده‌ها براي تردد زائران اربعين يزد؛ مشخص شد

تاریخ انتشار:

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد با بيان اينكه برخي محورها ايمني لازم براي تردد اتوبوس‌ها را ندارند،‌ گفت: ايمن‌ترين جاده‌ها براي تردد زائران اربعين يزد مشخص شده است.


به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد، علي عليخاني در نشست هماهنگي ستاد حمل و نقل اربعين استان يزد، اظهار داشت: هماهنگي‌هاي لازم در سطح استان يزد همچنين هماهنگي لازم با اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خوزستان براي تردد زائران اربعين انجام شده است.

وي افزود: ساماندهي شركت‌هاي حمل و نقل و هماهنگي با آنها نيز انجام شده و راهكارهاي مناسب براي جلوگيري از بروز مشكلات و معضلات حمل و نقل زائران اربعين انجام شده است.


عليخاني خاطرنشان كرد: در گذشته هماهنگي‌هايي در شركت‌هاي حمل و نقل استان خوزستان براي بازگشت زائران وجود داشت كه خوشبختانه اين مشكل نيز رفع شده و شركت‌هاي حمل و نقل هم در استان يزد و هم در استان خوزستان اعلام كرده‌اند كه به هر تعداد اتوبوس نياز باشد،‌ در اختيار زائران اربعين قرار خواهد گرفت.


مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد با اشاره به اينكه در بحث حمل و نقل از مسير ريلي نيز مذاكراتي انجام شده است، بيان كرد: از آنجا كه خط آهن مستقيم براي تردد از يزد به استان خوزستان وجود ندارد و زائران بايد ابتدا به تهران رفته و از آنجا به خوزستان سفر كنند، استقبالي از اين وسيله حمل و نقل عمومي انجام نشده است.


وي در مورد خطوط هوايي نيز عنوان كرد: از يزد به خوزستان خط هوايي داير وجود ندارد و تا امروز نيز اقدامي براي راه اندازي آن صورت نگرفته اما اگر شرايط فعال شدن اين خط هوايي فراهم شود، مورد استفاده زائران قرار خواهد گرفت.


عليخاني با بيان اينكه مرز تردد زائران استان يزد مشخص شده است، يادآور شد: مانند سال‌هاي گذشته، زائران استان يزد از مرز چذابه وارد خاك عراق خواهند شد و اتوبوس‌هاي يزد براي تردد تا مرز چذابه آمادگي لازم را دارند.


وي همچنين با بيان اينكه برخي محورها براي تردد اتوبوس‌ها ايمني لازم را ندارد، افزود: ايمن‌ترين محورها از استان يزد به خوزستان شناسايي و اين مسير به رانندگان معرفي شده است.


مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد خاطرنشان كرد: استان يزد امسال در خوزستان زميني به وسعت 460 مترمربع خريداري كرده و سند آن نيز به نام استان يزد ثبت شده كه امسال در اين زمين موكبي براي خدمت رساني به زائران استان يزد برپا شده است.مشخصات:
نظرات: *